World

İstanbul’da yıkım çalışmasında alınan hafriyat başka binayı kaydırdı!

Arnavutköy’de Fatih Caddesi üzerinde bulunan bir şantiye alanında dün hafriyat alımı yapıldığı esnada yan tarafta bulunan binanın kaydığı fark edildi.

Yanındaki apartman ile bitişik olan binanın yaklaşık 10 cm ayrılması nedeniyle vatandaşlar tarafından belediye ekiplerine haber verildi.

İstanbulda yıkım çalışmasında alınan hafriyat başka binayı kaydırdı

Olay yerine gelen ekipler tedbir amaçlı daireleri ve bir işyerini mühürleyerek girişleri yasaklarken inşaat çalışması da durduruldu. Ekipler tehlike oluşturabilecek alanlara giriş yapılmasını engellemek için demir bariyerlerle güvenli alan oluşturdu.

Öte yandan belediye ekipleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda binanın yıkılıp yıkılmayacağına karar verileceği öğrenildi.

İstanbulda yıkım çalışmasında alınan hafriyat başka binayı kaydırdı

“TEDBİR AMAÇLI MÜHÜRLENDİ”

Olayı anlatan esnaf Mustafa Çakır, “Burada hafriyat alınırken açıldı. Yan tarafta bir inşaatta hafriyat alındıktan sonra açılma oldu. Komşuyla aramızı açtılar yani. Dairelerde herhangi bir zarar yok, sorduk bir çatlama olmadığı söyleniyor. Biz açılınca fark ettik. Şu anda tedbir amaçlı mühürlendi bina. Belediye kararına göre yıkılıp, yıkılmayacağı belirlenecek” ifadelerini kullandı.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button